Juan Carlos Valerón

Valerón je vzorem hráče s vynikajícím charakterem. Spolu s fotbalisty jako Raúl González je často dáván za vzor mladším španělským hráčům, aby mohli napodobovat jeho temperament a správnou dávku vášně pro hru. Proslavil se svými technickými dovednostmi, hlavně přihrávkami.

"Když jste mladí, chcete dosáhnout všeho, čeho jen můžete. V mém případě to bylo hrát fotbal na nejvyšší úrovni a reprezentovat Španělsko. Ale když jsem tohoto vrcholu dosáhl, uvědomil jsem si, že nic z toho mě nemůže učinit šťastným, pokud v mém srdci nebude Bůh. Byl jsem normální kluk a věřil jsem v Boha stejně jako všichni Španělé. Jednou se mnou někdo mluvil o Ježíši Kristu a já jsem začal číst Bibli. Když jsem pochopil, jak moc mě Bůh miluje, rozhodl jsem se pro Ježíše, protože mi to přišlo jako vůbec to nejlepší, co ve svém životě mohu udělat. Bůh je pro mě reálný a pomáhá mi, kdykoli se něco zkomplikuje – Ježíš všechno mění k dobrému. Úplně jsem mu svěřil svůj život a mohu se na něho spoléhat. I jako sportovec vidím, že za všechno vděčím Bohu. To, že jsem hrál druhou ligu a o něco později dokonce nejvyšší španělskou ligu, je jen díky tomu, že Bůh zasáhl do celého mého života

Když mi zemřel táta a brzy nato i bratr (bylo mu necelých 30 let), opravdu jsem potřeboval pomoc. Když někdo dlouho nemůže najít nějakou odpověď či pomoc, obvykle skončí v zoufalství nebo u Boha. Můj vztah s Bohem se v té době výrazně prohloubil. Bůh se o nás opravdu staral, hlavně o moji sestru a matku, které ztrátou trpěly nejvíce, a vím, že by se bez Boží pomoci s jejich smrtí určitě nevyrovnaly.

Chtěl bych povzbudit všechny kluky – malé i velké, aby se také spoléhali na Boha, protože on je dobrý a vždy splní, co nám slíbil.”

Přečtěte si také Jak poznat Boha osobně.